Nöbetçi Eczaneler   l   444 0 160
Yeşilçam Ödülleri

TÜRSAK'ın Turkcell'in ana sponsorluğunda Beyoğlu Belediyesi ile birlikte düzenlediği ‘Yeşilçam Ödülleri' 2011'de dördüncü kez sahiplerini buldu.

"Yeşilçam Ödülleri", ismini, İstanbul'un sinema denince akla ilk gelen mekânından; halka açık film gösterimlerinin gerçekleştiği, her yıl yüzlerce film çeken firmaların bulunduğu, bugün de çağdaş sinema salonları, yapım şirketleri ve film festivalleriyle sinemanın kalbinin attığı Beyoğlu'ndaki Yeşilçam Sokağı'ndan alıyor. Yıl boyunca gösterime giren tüm yerli yapımları, herhangi bir ayrıma tabi tutmadan kucaklayan "Yeşilçam Ödülleri", sinemamızı bugünlere getiren tüm yönetmen, yapımcı, oyuncu ve sinema emekçilerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

Oylama Sistemi
Filmleri, ilk etapta Ulusal Sinema Platformu üyelerinin, sektör temsilcilerinin, sinema yazarlarının ve 2009 ödüllerine aday filmlerin yaratıcılarından oluşan 600 kişilik jüri değerlendiriyor. Aday filmlerin yaratıcılarının hiçbir dalda kendi filmlerine oy kullanamadıkları bu ilk değerlendirmede, her kategori için 5'er aday noter huzurunda açıklanıyor.

Yeşilçam Ödülleri'nin ikinci etap jürisi ise sektörle birlikte, sinema akademisyenlerinin, iş, kültür, sanat ve medya dünyasının kamuoyu önderleri konumundaki sinemaseverleri de kapsayan 1500 saygın isimden oluşuyor.

Kategoriler
Yeşilçam Ödülleri'nde "En İyi Film", "En İyi Yönetmen", "En İyi Senaryo", "En İyi Görüntü Yönetmeni", "En İyi Müzik", "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Erkek Oyuncu", "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu", "Genç Yetenek" ve "Turkcell İlk Film" kategorilerinde yılın en iyileri seçiliyor.

 
Normal siteye ulaşmak için tıklayınız