Nöbetçi Eczaneler   l   444 0 160
BEYOĞLU BELEDİYESİ’NDEN TEKNOLOJİK DENETİM

Beyoğlu Belediyesi yılbaşı öncesi yapılan denetimlerde teknolojiyi devreye soktu. Belediye Ekipleri, işyerlerini ellerindeki tabletlerle uzaktan denetledi.

BEYOĞLU- Beyoğlu Belediyesi ekipleri tarafından yılbaşı öncesi, eğlence mekânları başta olmak üzere işletmelere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, teknolojiden faydalanıldı.

Denetimlerde Beyoğlu Belediyesi tarafından, Türkiye’de ilk defa kullanıma geçirilen “Karekodlu Ruhsat denetimi” yapıldı. Ekiplerin ellerindeki tablet bilgisayar tarafından, iş yerlerinin kapılarda bulunan karekodlar sayesinde yapılan denetimi anlatan yetkililer “Karekod Beyoğlu sistemi ile biz ruhsat denetimini işletme içine girmeden dışardan direkt tabletimiz ile yapabiliyoruz. Bu sayede dükkânda bulunan müşterileri de rahatsız etmeden bütün ruhsat verilerine ulaşabiliyoruz” dedi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın talimatı doğrultusunda yapılan denetimlerde şartlara uygun olmayan iş yerleri bulunmazken, işletme sahipleri, denetimlerden memnun olduklarını belirtti.

HUZURLU YILBAŞI İÇİN DENETİM

Beyoğlu Belediyesi ekipleri tarafından yılbaşına sayılı günler kala alkollü içki satılan mekanlarda sahte içki ve gıda hijyeni denetimi gerçekleştirildi. Yaklaşan yılbaşı gecesi öncesi Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ve Ruhsat Denetimi Müdürlüğü ekipleri tarafından alkollü restoranlarda denetim gerçekleştirildi.

Beyoğlu genelinde yapılan Denetimlerde, alkollü işletmelerde ruhsat uygunluğu başta olmak üzere mutfaklardaki hijyen ve satılan alkollü içeceklerin bandrol kontrolleri yapıldı. Ekipler yaptığı denetimlerde mekan sahiplerine sahte içki ve bandrolsüz içki satışı konusunda uyarılarda bulundu.

İNSAN SAĞLIĞI KORUNUYOR

Yılbaşı öncesinde yapılan denetimlerde, eğlenmek için eğlence mekânlarını tercih eden vatandaşların sağlıklı bir ortamda olabilmeleri hedefleniyor. Yetkililer, denetimlerde öncelikle insan sağlığını tehdit eden bütün unsurları hijyenik açıdan değerlendirirken, paketli ürünlerde ise saklama koşullarına ve servis saatlerine dikkat edilip edilmediğine baktı. Zabıta ekipleri aynı zamanda, mutfakta bulunan genel hijyeni kontrol ederken, mutfakta kullanılan alet ve edevatların yeterli hijyenik şartlarına uygunluğunu denetledi. Zabıta yetkilileri, her zaman belediye olarak rutin olarak işyeri denetimlerini yaptıklarını belirtirken, yılbaşında içki kullanımının artması sebebiyle, denetimleri arttırdıklarını ifade ettiler.

 
Normal siteye ulaşmak için tıklayınız